• اصفهان,شهرک صنعتی دولت آباد

INGOT MILLING

برای افزایش کیفیت فولادهای آلیاژی نیاز است که ذوب ریخته شدن درون قالب هایی به اسم اینگات ماشین کاری شود این قطعات که دارای ۴ یا ۸ ضلع هستند در وزن هی ۲/۲ و ۳/۳ تن ریخته گری می شوند.

قبل از فرآیند نورد سنگین نیاز است که قطعات که به اینگات معروف هستند ماشین کاری شوند که این فرآیند توسط فرز عظیم الجثه به اسم اینگات میلینگ انجام می شود.

توان تولید ماشین های مشابه خارجی ۱/۵ توان تولید ماشین ساخت شرکت اطلس ماشین آریا بوده و زمان ماشین کاری هر قطعه در این دستگاه ۲۰ دقیقه می باشد که در مقایسه با ماشین های ایتالیایی و آلمانی که توان تولید ماشین ساخته شده توسط شرکت اطلس ماشین آریا در مقایسه با رقبای ایتالیایی و آلمانی خود ۵ برابر بیشتر از آنها بوده به طوری که این دستگاه قابلیت ماشین کاری یک جفت قطعه را در ۲۰ دقیقه دارا می باشد. کنترل دستگاه ۸۴۰ زیمنس بوده و ۵ محور حرکتی CNC دارد هر اسپیندل دارای موتور ۲۰۰ کیلووات بوده که به گیربکس مخصوص ساخت شرکت اطلس مشین آریا متصل است و توان خروجی این گیربکس ها

۳۷,۰۰۰ نیوتن متر می باشد. عمق براده رداری هر مرحله ماشین کاری می تواند تا ۱۴ میلی متر باشد که این عمق براده برداری نیاز به سیستم تخلیه ی براده ۱٫۲۰۰ کیلوگرم در هر ساعت دارد که بر روی ماشین توسط این شرکت ساخته و نصب شده است.